DIETETYKA

 

 

Oferta dla zdrowia

Poradnia zaburzeń odżywiania

Socjologowie podkreślają: w naszej kulturze dochodzi do zderzenia dwóch tendencji. Z jednej strony zarzuca się nas obfitością różnych produktów spożywczych, z drugiej zaś promuje bycie szczupłym. Te dwa sprzeczne przesłania nakazują nam korzystać z dostępnych dóbr, bo one dadzą nam radość, a zarazem pilnować się, ponieważ trzeba zachować kontrolę nad tym, co się robi. Nie każdy jest w stanie się z tym zmierzyć. Dlatego większość młodych kobiet (w mniejszym stopniu mężczyzn) prędzej czy później decyduje się na kontrolowanie diety.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Dietetyka i psychodietetyka

Psychodietetyka to połączenie działań psychologicznych i dietetycznych, których celem jest skuteczne wprowadzenie i utrzymanie zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Poradnia zaburzeń odżywiania

Każde zaburzenie odżywiania ma podłoże psychologiczne. Wiąże się z poczuciem głodu emocjonalnego, niezaspokojenia potrzeb psychicznych, brakiem ciepła i miłości. Dla niektórych osób obsesyjna koncentracja na jedzeniu staje się sposobem na zapełnienie emocjonalnej pustki. Bywa też formą rekompensacji niepowodzeń życiowych czy reakcją na stres albo poczucie chaosu w rodzinie.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Odkwaszanie organizmu

Odkwaszanie organizmu nie jest nową, modną dietą odchudzającą, lecz doskonałą metodą na przywrócenie organizmowi prawidłowego funkcjonowania.

Zapraszamy do kompleksu wypoczynkowo-rehabilitacyjnego Mirjan.

Współpracujemy z

GROUP

KONTAKT

57-540 Lądek-Zdrój, Kościuszki 78

Telefon:+48 516 006 646

E-mail: mirjan@pnet.pl

Internet: www.hotelmirjan.pl